Tonaj fiyat bazlı sistemle çalışıyoruz. Tonaj fiyat sisteminde projenin statik çelik tasarımına göre kaç kg dan oluşacağı da önem kazanıyor. Bu durumda öncelikle tahmini tonaj, çelik tasarım yapıldığı zamanda net tonaj belirleniyor.

Gövde genişlikleri 14 cm ve 9 cm olmak üzere 2 tip C profil üretiyoruz. Projelerin üretiminde de bu profillerin 0,8 -1,5 mm kalınlıkları arasında olan çeşitlerini kullanarak paneller oluşturuyoruz. Sac kalitesi olarak s220 ve s350 kullanılır.

Çelik tasarım, projenin yapılacağı konumun teknik şartnamesi, ilgili yönetmelikleri ve bölgenin statik yüklerine göre inşaat mühendisleri tarafından yapılıyor.

Anlaşması yapılan fiyatın içeriğindeki tonaj miktarı yükleme yapıldıktan sonra kantarda kontrol ediliyor. %2-3 oranında fire miktarı, çıkan rakama eklenerek yapılan kontrolle birlikte neye ne kadar ödediğinizi bilerek güvenle alışveriş yapmanızı sağlar.

Projenizin mimarisi gönderildikten sonra önce hafif çelik mimari şekline revize edilir. Daha sonra çelik tasarımı yapılır ve üretime geçilir. Bu süreçlerin sonunda projenin montaja hazır hale gelmesi yaklaşık 7-15 gün arasıdır.

Çelik C profilleri oluşturmak için roll form makinaları yerine abkant büküm de tercih edilebiliyor. Abkant bükümde C profilinin taşıyıcı kısımları akma dayanıma geldiği için profilin taşıma gücünde ciddi bir azalma meydana geliyor. Tavsiye etmiyoruz.

İletişim

Keresteciler San. Sit. Adnan Menderes Bulvarı No:26/B Kahramankazan/ANKARA

Phone Icon +90 541 491 11 61 İletişim

E-Broşür

Hakkımızda daha çok bilgi almak için tıklayınız.

E-Broşür